Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
 
Avatar utilizator
Mariusino
Mesaje: 171
Membru din: 14 Aug 2010, 23:41
Localitate: Bucharest city
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

28 Ian 2012, 20:52

Salut, bine ai venit pe forum si spor la modificari. :hi Ce problema au farurile? Urechile rupte?
SEAT LEON 1.9TDI-ASV-110CP+++
 
Soso-CKX
Subiect Autor
Mesaje: 271
Membru din: 14 Oct 2011, 02:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

28 Ian 2012, 22:49

Farul de pe stanga presupun ca e cel al masinii, far care a trecut prin 2 accidente oarecum frontale. Iar asta de pe dreapta abia il schimbasem de 1 luna cand i-am rupt iar mutra leutului. A fost o perioada foarte naspa cand am facut accidentele astea, mai ales ca au fost unul dupa celalalt. Nu stiu ce-a fost cu mine in perioada aia, in general imi place sa cred despre mine ca le am cu covrigul. Stiu sigur insa ca se umblase la frane cand am lovit masina. Prima oara abia schimbasem placutele pe fata si a 2-a oara trecuse cam o saptamana de cand schimbasem discurile si placutele fata-spate. Acum parca imi pare rau ca n-am facut poze atunci cand am lovit-o.

Farul de pe stanga se abureste si are si carcasa sparta si cel de pe dreapta sta "ca scobitoarea-n cana".
2003 Leon 1M Black 1,6 16V BCB. 224.224 Km and rolling almost perfect :) Benzina buna si ulei bun sa fie!
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

29 Ian 2012, 14:26

Hai cu poza usii de pe dreapta, sa vedem ce Revelion ai facut !

PS: "Studiez" e un oras nou in tara cumva, sau studiezi in ce oras sa te stabilesti? :lol: Masina e ea de Giurgiu....sau de Grigore....dar tu poti fi si din ...Bihor sau Botosani...
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Soso-CKX
Subiect Autor
Mesaje: 271
Membru din: 14 Oct 2011, 02:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 01:08

Gata, carcotasule! :) S-a schimbat locatia. Si pozele urmeaza cand imi aduc aminte sa iau aparatul de la prietena mea ca sa-i fac niste poze mai profi. Sa se vada bine!
2003 Leon 1M Black 1,6 16V BCB. 224.224 Km and rolling almost perfect :) Benzina buna si ulei bun sa fie!
 
Avatar utilizator
ciprian83
Zorro
Mesaje: 4332
Membru din: 08 Noi 2011, 18:24
Localitate: Hunedoara

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 09:04

Apar si pozele alea pana la urma??? Totusi nu inteleg de ce ai nevoie doar de tabla cand poti sa iei toata usa?asta nu am inteles-o,banuiesc ca din cauza banilor. Asteptam poze. :tongue
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 09:47

ciprian83 scrie:
Apar si pozele alea pana la urma??? Totusi nu inteleg de ce ai nevoie doar de tabla cand poti sa iei toata usa?asta nu am inteles-o,banuiesc ca din cauza banilor. Asteptam poze. :tongue

poate o fi doar infundata usa,iar fata de usa cu mecanismele or fi intacte,daca-i trebuie doar tabla.sper sa gasesti asa cum o vrei tu,neagra de fabrica si fara zgarieturi,dar si daca o fi alta culoare,un bun tinichigiu ti-o face de nici nu se cunoaste ca a fost vopsita.
incearca si tu in sectiunea bazar,ca sunt multi baieti care dezmembreaza leon-uri,si poate iti fac si o reducere daca iei mai multe piese :hi :hi
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 09:51

Eu nu cred ca se gaseste fata de de usa separat, noua, cu atat mai putin second hand.
Ia o usa intreaga si ai scapat de deranj :hi

 
Avatar utilizator
ciprian83
Zorro
Mesaje: 4332
Membru din: 08 Noi 2011, 18:24
Localitate: Hunedoara

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 10:12

Aia ma intrebam si eu unde gaseste doar fata de usa???? Asa merge la un second si ia usa goala cu 200 ron hai 300. Doar fata de usa nu am auzit pana acum :?:
Audi A4 B7 2008. 1,9TDI
Ex-seat toledo 1,6 16V 2004
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 13:39

Fata de usa nu se gaseste, ca doar nu-i Dacia 1300. Doar toata usa, partea de tabla, fara accesorii. Pret conform ETKA - cam 1700 ron.
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
HUNTER
HUNTER
Mesaje: 5884
Membru din: 30 Noi 2011, 20:27
Localitate: Fagaras

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 20:13

1700 conform etka???????????pfffff.......multi bani......
la dezmembrari trebuie sa fie mai ieftin.bafta la cercetari :hi
 
Soso-CKX
Subiect Autor
Mesaje: 271
Membru din: 14 Oct 2011, 02:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 22:15

Hai sa va tin si pe voi la curent cu ultimele noutati.
De dimineata in jurul orei 10:30, leutul a primit un machiaj de la un Crafter apartinand Romprest. Asta se intampla cu Crafter-ul trecand de semaforul din dreptul strazii Dumitru Nebiola pe culoarea rosie si cu pietoni angajati in a traversa. Pietonii i-am vazut, am vazut ca aveau verde, dar n-am vazut namila de masina, inca ma intreb cum a aparut de m-a luat. Am vazut-o la un moment dat, pentru ca tin minte ca am franat. Si daca plecam mai repede de pe loc, ori imi muta botul masinii, ori ma lovea pe mine in usa de ma rupea. Maine promit ca fac poze, ca am alt telefon si oricum trebuie sa ajung la service ca sa vina inspectorul de la Allianz ca sa faca pozele si sa deschida dosarul de dauna.

Daunele sunt cam asa: bara fata ( imi pare rau, Roger, n-a fost sa fie, a vrut sa divortam!), faruri, proiector stanga, senzor temperatura exterioara, radiator sau un furtun spart ca am pierdut antigelul pana am ajuns la politie, armatura bara, tragger, aripa stanga fata, capota si probabil ca mai e ceva deranj pe sub capota, dar nu prea mi-a venit sa ma mai uit. Norocul meu a fost ca eram adormit si preocupat sa incalzesc motorul cat timp am asteptat sa fac dreapta, fapt pentru care inceput manevra de virare la dreapta imediat ce s-a facut semaforul rosu. Norocul omului care pilota Crafter-ul a fost ca are un sef foarte de treaba cu care am putut sa leg cateva propozitii si am cazut de acord sa ii las omului permisul in buzunar. Cand i-am intalnit seful, eu eram deja pe Grivitei la declaratie accidente si completam declaratia. A chemat omul platforma, leutu' a plecat la Mitsubishi in Jilava, iar maine dimineata astept sa ma sune de la Allianz ca sa merg la Service sa deschida dosarul de dauna.

Aceasta restilizare, in cazul in care nu v-a fi considerata dauna totala din nou masina, ii va prinde bine leutului, deoarece la farul dreapta puteai baga degetul intre far si bara, nu se aliniau foarte bine elementele botului. De faruri noi aveam nevoie, acum tot ce sper este sa nu-mi trimita tragger si bara chinezesti datorita vechimii masinii. Poate reusesc sa strecor si eu o bara de cupra maine in actele alea, Doamne ajuta!

Bai, referitor la usa sa stiti ca sunt ingrijorat de modul in care ati procesat informatia ce-am transmis-o. Am spus tot timpul ca am nevoie doar de tabla fara nimic altceva pe ea.

Ca sa va faceti o idee, usa este taiata aproape de la un cap la altul sub bandou de catre o teava de 30 de cm care era infipta in beton. Erau de fapt mai multe tevi. Cand am ajuns la locatie, am reusit sa intru cu brio, dar cand am plecat, n-am mai plecat asa bine. Pe partea dreapta erau tevile, iar pe partea stanga era peretele exterior al unui bloc. Oricum ar fi, maine trebuie sa fac poze. In cazul in care iese din nou dauna totala masina, in functie de suma ce-o voi primi pe masina de la Allianz, cel mai probabil epava o voi scoate la vanzare. Si usa n-o vroiam cu vopsea de fabrica pe ea, ci negru ala cu care vine din fabrica si sa nu fie indoita sau cu zgarieturi albe pe ea. 85% am gasit usa, dar n-am apucat sa-l sun astazi pe om din motivele expuse mai sus. Am gasit aseara anuntul cu acel frumos specimen de Leon negru cu volan pe dreapta asa cum aparea in poze.
Am mai evitat situatii de genul asteia de astazi cu duiumul, nu mi s-a intamplat o singura data sa am verde si sa vad berbecii cum trec pe rosu, dar astazi am dormit pe mine! Una peste alta, daca conditiile de mai sus sunt indeplinite, eu voi iesi multumit din aceasta situatie. Mai naspa o sa fie cand or afla sponsorii de-acasa despre asta, dar poate s-o rezolva pana vinerea viitoare. Daca totul merge bine, ar trebui sa fie gata oricum pana atunci.

Cum i-am zis si lui Dany, eu vroiam sa-l las pe om fara permis in regim de urgenta, deoarece la semaforul care era rosu pe care berbecul asta l-a depasit, erau pietoni angajati in traversarea intersectiei.

Motivul pentru care omul nu a vazut ca e rosu semaforul, este acela ca ii venea soarele in ochi si nu l-a observat, desi erau deja masini oprite la semafor, ca asa cum am zis, lumea traversa pe-acolo.

Scuze pentru post-ul foarte lung si cinste voua daca ati ajuns cu cititul pana aici.
2003 Leon 1M Black 1,6 16V BCB. 224.224 Km and rolling almost perfect :) Benzina buna si ulei bun sa fie!
 
Avatar utilizator
giuliasweet76
Mesaje: 122
Membru din: 01 Aug 2011, 22:44
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 22:28

Misto! Ai aranjat-o...! Eu nu o scot la plimbare pana la primavara.. cel putin sa treaca de 0 grade ( nu de alta .. dar nu mi se deschid usile..), si in alta ordine de idei..Dany.. e o caldura la Onesti.. si niste cratere de gheata pe strada mea... mai mare dragul..
 
Avatar utilizator
dany19940
Moderator
Mesaje: 9028
Membru din: 20 Iul 2008, 19:28
Localitate: Onesti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

31 Ian 2012, 22:40

Buna gluma cu caldura ! :lol: La mine e furtuna chiar, cu vant de 70-80 km/h si valuri pe post de berbeci. Deseara ma dau in leagan :wink:
Toledo 1M/AUS/1,6/16V /115CP midnight blue metallic
Arosa 6H/AUB/1,4/16V/107CP rosu

"I didn't mod my car to be faster/better than other cars, I modded my car so its faster/better than it was before the mod"
"When events test men, angels then appear" - Cand timpurile ii pun la incercare pe oameni, atunci apar ingerii...
 
Avatar utilizator
Roger
Moderator
Mesaje: 9838
Membru din: 24 Oct 2009, 15:34
Localitate: Bruxelles/Bucuresti

Re: Leutzul voinic CKX

01 Feb 2012, 00:03

Soso, e bine ca tu nu ai nimic si ca ne poti povesti linistit patania. Ai o atitudine pozitiva si apreciez asta.
Poate e cazul sa faci o schimbare si sa-ti iei masina visurilor...adica un leon mai dotat, mai sportiv, mai nou... :tongue

Sa ne tii la curent :hi
 
Soso-CKX
Subiect Autor
Mesaje: 271
Membru din: 14 Oct 2011, 02:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Leutzul voinic CKX

01 Feb 2012, 12:33

Imagine

Imagine

Astea-s pozele. Cand am ajuns eu la service, deja dadusera jos aproximativ tot botul masinii. Deocamdata trebuie aflat devizul si calculata valoarea de piata a masinii si apoi sa vedem daca se mai repara sau nu. Cica piesele vor fi pe original, mai putin farul de pe dreapta care era deja cazatura si a avut doar urechile rupte. Farul de pe dreapta va fi trimis cel mai ieftin after-market. cat de rau ar putea fi? Ma gandesc serios sa-i zic omului sa-mi trimita banii aferenti farului cel mai ieftin si sa-l iau p-ala de la Roger. Dar intai sa vorbesc cu inspectorul sa vad daca e de acord, si sa-i trimit copie dupa cartea masinii( nu stiu la ce i-o trebui ).
2003 Leon 1M Black 1,6 16V BCB. 224.224 Km and rolling almost perfect :) Benzina buna si ulei bun sa fie!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori