Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15
 
Avatar utilizator
Ovi_King
The King
Mesaje: 2647
Membru din: 03 Dec 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: plimbare prin tara

14 Dec 2008, 23:28

da asa este si eu cand am fost ultima oara era drumul foarte prost.dar o data pe an imi risc masina sa ma duc pana acolo.mie personal imi place foarte mult
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp
 
Avatar utilizator
Testosul
Mesaje: 4143
Membru din: 20 Dec 2007, 11:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: plimbare prin tara

15 Dec 2008, 10:36

Ar fi genial ca la povestirile noastre despre calatoriile avute prin tara sa adaugam si niste poze, pentru a ne bucura cu totii.
 
Avatar utilizator
Ovi_King
The King
Mesaje: 2647
Membru din: 03 Dec 2008, 22:50
Localitate: Bucuresti

Re: plimbare prin tara

15 Dec 2008, 11:29

ti-am luat-o inainte :D
Ex: SEAT CORDOBA 1.9TDI RBN Stage 1,Pioneer DVD avh-P3100 head-unit,Blaupunkt VA 475 amplifier, JBL GTO-1204 subwoofer, Dectane Dayline headlights
Rosu Emocion

Actual: RENAULT MEGANE 2 SEDAN 2.0 16v. / CHEVROLET CAPTIVA 2.2 D AWD 184cp
 
bogy
K.I.D
Mesaje: 5496
Membru din: 20 Iun 2008, 19:41
Localitate: Londra/Bucuresti

Re: plimbare prin tara

15 Dec 2008, 21:22

Testosul scrie:
Ar fi genial ca la povestirile noastre despre calatoriile avute prin tara sa adaugam si niste poze, pentru a ne bucura cu totii.

Sti, eu cu tata am strabatut toata tara. Unde n-am ajuns a fost Iasi. In rest am umblat peste tot. Dar asta e lucrul pe care niciodata n-am reusit sa-l fac: poze :D
Jegu: Black Leon 1P Sport-Up 2.0 TDI
If you have everything under control, you're driving too slow. Pickup speed!
(ex)Motan | (ex)16 Valve
 
Avatar utilizator
grecutzu2005
Mesaje: 4872
Membru din: 16 Dec 2008, 13:15
Localitate: Timisoara
Contact:

Re: plimbare prin tara

29 Dec 2008, 17:28

Am fost plecat vinerea spre joia. Cu gandul sa merg la Viena. Nu am mai ajuns la Viena dar in schimb am facut jumatate de tara in 28 de ore din care in 21 am condus. restu am stat la o cafea si la un club.
Traseul a fost urmator. Timisoara Arad Deva Sibiu Fagaras Brasov. Cred ca cel mai frumos oras Brasovul de sarbatori. Si vara dar acuma iarna cum l-am vazut mi s-a parut extraordinar. La Brasov am luat niste marfa si am plecat in poiana cu gandu sa stam pana a 2 zi. Cand m-am uitat in buzunar am realizat ca mai am doar bani de combustibil spre casa asa ca am luat-o spre Timisoara dar de data asta pe la Ploiesti. M-am oprit la Predeal Busteni Azuga si Sinaia nu stiu daca vin in ordinea asta. Dar cel mai mult am stat in Sinaia la o discoteca. De acolo am plecat Ploiesti Bucuresti Pitesti Craiova Caransebes Lugoj si Timisoara. Obositor dar a meritat.
Am facut 1400 de km :)
Λέω aυτa κaι είνaι τρελa!
SEAT CUPRA 2.0 TFSI 240 HP
www.JustClassics.ro
 
Puffy

Re: plimbare prin tara

04 Ian 2009, 21:15

Astazi m-am intors dintr-o excursie facuta la Sf. Gheorghe unde ma asteptau colegii nostri de pe forum Francy, Ace si Copila :D

Deci era un frig acolo de se spargeau pietrele...

Pe 1 ianuarie am plecat la ora 14:00 si am ajuns pe la ora 19:00... Foarte aglomerat intre Busteni si Brasov :(
Intre Brasov si Sf. Gheorghe, am intlanit pt prima data temperatura de -15 grade, si am zis adio la diuzele de spalat parbrizul :D Au inghetat bocna si asa cred ca or sa ramana pana la primavara... ( o sa circul ca Ace Ventura, cu capul pe geam, deci daca ma vedeti prin trafic, FUGITIIIII!!!!)

Orasul Sf. Gheorghe este super!!! pacat ca era foarte frig si nu prea am apucat sa ma plimb foarte mult prin el...
Recomand ceaiul negru cu lapte si miere de la cafeneaua News Cafe, si un restaurant cu specific indian, imi scapa acum numele, sper sa ma ajute Ace :D

A 2a zi,m-am urcat in Suzi (masina lui Ace), cu care am fost pana la Borsec... (foarte frumos drumul, mai ales daca stai pe bancheta din spate :lol:)
Statiunea mi s-a parut cam trista, Ace ne-a spus ca ultima data, acum ~30 de ani ( :lol: :lol: :lol: ), cand a fost el pe acolo era alta viata.

A3a zi a fost la lacul Sf. Ana, foarte foarte frumos.... Era o zapada acolo, ca in basm... Nu am putut sa coboram pana la lac deoarece era circulatia inchisa, insa am reusit sa urcam pana in varful muntelui, unde am dat de o priveliste de vis!!! Pe drum sper Sf. Ana, Ace mi-a aratat traseul pe unde a alergat el cand pe aceea zona era etapa de raliu ;)

A4a zi mi-am facut curaj si am plecat la Bucuresti.... am ales sa o i-au pe DN1A, Brasov-Sacele-Cheia, pt a evita aglomeratia... Foarte tare drumul, plin de serpentine si curbe :bounce: :bounce: (era sa ma duc de 2 ori pe camp, nu vroia sa ia Zambilica curba cu 80-100 neam... eu trageam dreapta, ea o tinea drep si ma mai si lovea cu ABS`u peste picioare :lol:)

Si acum, piesa de rezistenta :lol:



Imagine

Viata frate :lol:

Maine o sa se intoarca si Francy si o sa va mai povesteasca si ea cate ceva ;)

Multumesc pe aceasta cale lui Ace, Ioana, Copila, Dutu, pt clipele minunate petrecute in compania lor, si va astept la Bucuresti sa ne "batjocorim" :lol: :lol: :lol:

O sa atasez si cateva poze, in momentul in care voi intra in posesia lor ;)
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: plimbare prin tara

04 Ian 2009, 22:37

Nu e panica Puffy, ne mai batjocorim noi! :wink:
Ma bucur ca ati ajuns cu bine, pe drumul "mov" ( :lol: ).
Restaurantul se numeste Ganiesa.
Acum se inregistreaza -15 grade, ne asteptam sa scada sub -20, dar...nu e panica! :lol: :lol:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine

 
francy
Subiect Autor
Mesaje: 1110
Membru din: 16 Ian 2008, 14:20
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: plimbare prin tara

06 Ian 2009, 09:15

so ...super in Sfantu multumim Anei , lui dutu lui zoli, ioanei si fanilor de acolo ! :lol: :lol: :lol: :lol: (ma omoara ioana)
restaurantul se numeste ganesha si exista acolo un fel de mancare care se numeste bengal ayam si este wow!!!
in afara de ce a scris puffy pot sa va spun ca m-am simtit minunat de revelion , ca am avut onoarea sa merg cu zoli la service unde se pregateste leonul , ca frigul deja inseamna altceva pt mine in nici un caz ce e in Bucuresti ( poate-l supar pe Doamne Doamne si ne da si noua -22 ) ca am vazut un peisaj de vis la Sfanta Ana si ca...a fost o super vacanta !

suzi leading the way

Imagine

daca nu as fi facut eu pozele as fi crezut ca sunt prelucrate

Imagine


Imagine

copila zoli&ioana

Imagine

in fundal puffy care nu a putut rezista sa nu ma darame un pic prin zapada....si a durut...pt ca am reusit sa nimerim singurul loc cu pietre :))

Imagine
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: plimbare prin tara

06 Ian 2009, 15:28

Super tari pozele! Peisajele de asemenea! :)
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
bertzi43
B-82-AJS
Mesaje: 3042
Membru din: 27 Mar 2008, 20:58
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: plimbare prin tara

06 Ian 2009, 19:08

francy nu ne trebuie -22 grade pt peisaj.........doar niste zapada :D
_____________________________________________

Seat Leon 1M Stella,1.6 16v,105 cp...
Imagine
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: plimbare prin tara

06 Ian 2009, 21:59

A fost super tare fratilor!
Va mai astept la bis! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
cipt2001
Mesaje: 59
Membru din: 10 Feb 2008, 11:50
Localitate: Galati
Contact:

Re: plimbare prin tara

06 Ian 2009, 22:57

Am sa va povestesc si eu drumurile pe care le-a facut Doamna in rosu http://www.clubseat.eu/viewtopic.php?f=79&t=346 in cursul anului trecut.

1. Galati - Durau si retur cu urmatorul parcurs: Galati - Tecuci - Bacau - Piatra Neamt - Targu Neamt - Durau si intorcere prin Bicaz (si o plimbare prin Chei). Poze din aceasta plimbare sunt disponibile pe blog-ul meu: http://mapguy.wordpress.com/category/calatorii/
2. Cateva drumuri Galati - Mamaia prin Dobrogea
3. O plimbare pana in Bulgaria la Sunny Beach si retur (cu continuare pana la Burgas)
4. Vizita la Manastirea Bujoreni de pe langa Barlad
5. Un drum fulger pana la Iasi prin Murgeni - Husi si intoarcere prin Grajduri - Vaslui - Tecuci
6. Zona Buzaului (Vulcanii noroiosi, Manastirea Ciolanu, Sarata Monteoru) + Valea Prahovei (vizita la Canionul 7 scari) cu trecere prin Siriu - absolut superba zona.
7. 2 vizite la Otopeni pentru ca in Romania nu s-a inventat termenul de long-term parking :evil:
8. O vizita la Predeal de Craciun cu intoarcere prin Cheia pentru a evita DN1 - aici am vazut diferenta intre cauciucurile de iarna si cele de vara

Anul 2009 o sa inceapa cu o plimbare la Sarata Monteoru weekend-ul urmator.

In curand am sa reiau povestirile pe blog cu tot cu poze, si cand se va intampla asta o sa pun un link pe aici.
Ex-Seat Altea Stylance, 1.6 MPI, rosu emocion
http://ciprian.talaba.eu
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: plimbare prin tara

12 Ian 2009, 09:19

10-11 ianuarie: excursie la Brasov si Sf.Gheorghe. Ne-am deplasat cu Ibiza sotiei (intrucat Leonul are parbrizul spart). Ibiza proaspat incaltata de iarna (cu FULDA daca nu ma insel), echilibrata si cu geometria facuta. Merge beton, ca sa zic asa. A condus sotia, de care sunt foarte mandru de cum s-a descurcat. Plecati undeva in jur de 10 din Ploiesti, drumul a fost foarte foarte liber, curat insa si plin de gropi pe anumite portiuni. Brasovul m-a impresionat placut ca de fiecare data, cu drumuri foarte bune si nu numai. Dupa ceva cumparaturi pe la Carrefour, am purces catre Sf.Gheorghe pe un drum infernal (foarte nasol din pacate). Ne-am vizitat finii care locuiesc acolo (blocul Mamut pentru cunoscatori). Drumul de intoarcere a fost la fel de relaxant, sotia a mers snur. Din pacate, aproape de METRO Ploiesti s-a aglomerat din cauza unui grav accident (la halul in care aratau masinile cred ca au fost si morti) care m-a tulburat teribil.
Per ansamblu, o plimbare foarte reusita cu o masinuta foarte reusita.
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
 
Avatar utilizator
cev13
Mesaje: 478
Membru din: 05 Dec 2008, 12:58
Localitate: Brasov

Re: plimbare prin tara

12 Ian 2009, 09:54

PapaGiorgio scrie:
10-11 ianuarie: excursie la Brasov si Sf.Gheorghe. Ne-am deplasat cu Ibiza sotiei (intrucat Leonul are parbrizul spart). Ibiza proaspat incaltata de iarna (cu FULDA daca nu ma insel), echilibrata si cu geometria facuta. Merge beton, ca sa zic asa. A condus sotia, de care sunt foarte mandru de cum s-a descurcat. Plecati undeva in jur de 10 din Ploiesti, drumul a fost foarte foarte liber, curat insa si plin de gropi pe anumite portiuni. Brasovul m-a impresionat placut ca de fiecare data, cu drumuri foarte bune si nu numai. Dupa ceva cumparaturi pe la Carrefour, am purces catre Sf.Gheorghe pe un drum infernal (foarte nasol din pacate). Ne-am vizitat finii care locuiesc acolo (blocul Mamut pentru cunoscatori). Drumul de intoarcere a fost la fel de relaxant, sotia a mers snur. Din pacate, aproape de METRO Ploiesti s-a aglomerat din cauza unui grav accident (la halul in care aratau masinile cred ca au fost si morti) care m-a tulburat teribil.
Per ansamblu, o plimbare foarte reusita cu o masinuta foarte reusita.

Daca aveai timp....puteai participa si la intalnire!!!!!! :bounce: :lol: ...sau daca ...conduceai TU :D :D :drunken:
LEON FR eclipse orange 2018
ex:LEON 1.4 2008
 
Avatar utilizator
PapaGiorgio
D U D U
Mesaje: 919
Membru din: 22 Apr 2008, 10:32
Localitate: Ploiesti

Re: plimbare prin tara

12 Ian 2009, 10:23

:D :D :D
Desi tentatia a fost mare (ma refer la... :drunken: ), am ales sa beau o bere abia dupa ce am ajuns cu bine acasa. Ca un copilot de baza ce m-am aflat (pe persoana fizica, evident)
:D :wink:
Seat Leon Reference, 1.4/85 CP, 2008, Galben, PH-78-RDC
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 15

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori