Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Re:

19 Feb 2009, 10:40

The teacher scrie:
O intrebare , cum vreti sa participati daca nu aveti un statut juridic bine definit , poate doar ca persoane fizice , ca si Club nu existam nicaieri ,decat aici pe forum , nu suntem afiliati la nici o organizatie care are drept de a organiza un eveniment de orice natura ar fi , think about that ,poate Cosmin (XelNaga) sa ne dea niste detalii , sau poate gresesc eu ............


Si eu cum m-am inscris la Tuning Fever Mamaia in 2008?! Pe firma?!
Sau cum ai participat la concursuri de indemanari???
Hai Profesore, sa nu incepem acum sa despicam firul in patru ca nu are nici un sens!Este o expozitie de masini tunate si nu toti expozantantii de masini au statut juridic acolo.Nu mergem sa vindem la piata, ce draq!!!
Daca se vrea se poate, putem sa ne inscriem si individual si sa ne adunam in aceasi loc...Nu asta e problema.

BTW: Profesore, esti binevenit in echipa daca doresti! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Alexxx
B 90 CEV
Mesaje: 360
Membru din: 05 Apr 2008, 14:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 15:14

voi sugerati sa ne inregistram ca un club ? :D
Leon 1P 1.6 with: Pandora BodyKit ~ Barracuda Tzunamee 8.5 x 18" ~ Bi-Xenon ~ Angel Eyes ~ Borla Muffler + double tips ~ Mattig Eyebrows ~ Magnat StreetRacer 3000 ~ Sparco Sport Pedals & Footrest

Imagine
 
Avatar utilizator
S.E.R
Mesaje: 516
Membru din: 05 Iul 2008, 16:39
Localitate: pitesti
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 16:37

unde va avea loc evenimentul ???????
si la ce data?????
undeva intre 105 si 107
Imagine
leon 1.6-LOW & SLOW
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 17:11

vezi ca scrie pe paginele celelalte!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro
 
Avatar utilizator
S.E.R
Mesaje: 516
Membru din: 05 Iul 2008, 16:39
Localitate: pitesti
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 17:28

ar fii mijto sa ne facem si niste placute de numar cu logoul clubseat
undeva intre 105 si 107
Imagine
leon 1.6-LOW & SLOW
 
Avatar utilizator
Cosmin
Admin
Mesaje: 7202
Membru din: 14 Feb 2008, 17:11
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 17:37

Parerea mea e ca Profesorul are pe undeva dreptate. Nu e vorba de prezenta la diverse evenimente care se poate face oricum, ci de faptul ca exista multa alte avantaje in situatia in care se obtine personalitate juridica (asociatie, club sportiv, etc) pt club.
Spre exemplu, se pot obtine sponsorizari. Ii tai omului chitanta pe suma primita, el o deduce din impozitul pr profit etc. Sau presupun ca se pot obtine tot felul de reduceri la produse si servicii etc etc,.
Insa asta presupune bani, bani care vor trebui stransi sub forma unei cotizatii de la mebrii. Presupune cel putin o persoana care sa administreze treburile - alti bani, timp etc.
EU sunt pro obtinerii personalitatii juridice, insa sunt convins ca acest lucru nu se va realiza in viitorul apropiat. Cand o sa vina vorba de bani, multi o sa dea inapoi. Dar asta e o alta discutie, scuze daca m-am bagat in seama aiurea.. :)
Imagine

MKM Autotechnik - Service auto multibrand Click pt. Detalii si imagini

DIY Info Leon 1P / Altea 5P Click pt. Detalii si imagini
 
Avatar utilizator
marian_iam
V.I.P.
Mesaje: 6591
Membru din: 17 Dec 2007, 13:04
Localitate: Bucuresti, dr taberei
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 18:47

nu ai de ce cosmin sa te scuzi!
ai spus foarte bine!
au mai fost niste incercari de a deveni un club, sau asociatie sportiva! esuate din pacate! sau nici macar incepute!
trebuie cineva de are timp!
dupa cum ai spus si tu, cand o sa fie vorba de bani, multa lume o sa dea inapoi!
sa vedem ... daca se poate si asa la 4tuning ... foarte bine ... daca nu ... la anu!
Si nu caut sa-ti demonstrez, era o simpla figura, deci nu ma lua-n nume de rau ca te iau in ..... brate!!!
Noi ... Bem, Fumam, Tusim, Ranjim ... asta facem pana murim ...
Opel Astra GSI
Ceasuri Barbatesti de de Dama http://www.casaceasurilor.ro

 
Avatar utilizator
DjAlcohol
Mesaje: 405
Membru din: 23 Dec 2007, 08:37
Localitate: Bucuresti

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 19:04

Nu este deloc greu sa inscrieti masinile la 4tuningdays, trebuit vorbit cu Gratian spuneti cate masini vreti sa bagati, rezervati spatiul si platiti.
Seat Leon FR TDI
 
Nicky
Mesaje: 6983
Membru din: 01 Sep 2008, 07:48
Localitate: Dublin, Ireland
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 19:08

la 4tuning merge oricum (poti sa te numesti echipa x sau poti sa nici nu ai nume, trebuie doar sa platesti), partea mai putin fericita e ca nu puteti lua sponsorizari fara personalitate juridica, eventual numai donatii (ca alea pentru biserica, fara chitante).
nu e greu de facut un ONG, dar trebuie sa ne strangem niste membri, tre' sa punem la punct un statut, tre' sa numim un Presedinte, Vicepresedinte si un Cenzor, cat si sa nominalizam membrii.
Cotizatia nu e foarte mare daca sunt multi membri, insa la cat de ocupati suntem cu totii (cum zicea si Marian mai sus), nu vad sa se intample asta in viitorul apropiat.
Statut pot sa iau de la taica-miu, el a facut un ONG pe vremea cand eram eu in campionat cu karting si moto.
Iar un punct ciudat la treaba asta e ca primesti in club tot felul de oameni drept membri, de dragul de a largi echipa pe de-o parte, de dragul cotizatiei pe de alta. Dar daca noul membru X e un copil mai suparat si merge ca nebunul, in loc sa ai o imagine din ce in ce mai buna, imaginea se depreciaza, apari in presa. Sunt atatea exemple de cluburi cunoscute. De-aia zic, eu sincer va spun, nu m-as face presedinte nici pentru un ONG cu femei care croseteaza. Dar de cotizat, contati pe mine, in cazul in care va ganditi sa faceti ONG-ul Club Seat. Succes!
 
newibiza
Mesaje: 8
Membru din: 16 Feb 2009, 15:24

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 19:41

nickydobreanu scrie:
la 4tuning merge oricum (poti sa te numesti echipa x sau poti sa nici nu ai nume, trebuie doar sa platesti), partea mai putin fericita e ca nu puteti lua sponsorizari fara personalitate juridica, eventual numai donatii (ca alea pentru biserica, fara chitante).
nu e greu de facut un ONG, dar trebuie sa ne strangem niste membri, tre' sa punem la punct un statut, tre' sa numim un Presedinte, Vicepresedinte si un Cenzor, cat si sa nominalizam membrii.
Cotizatia nu e foarte mare daca sunt multi membri, insa la cat de ocupati suntem cu totii (cum zicea si Marian mai sus), nu vad sa se intample asta in viitorul apropiat.
Statut pot sa iau de la taica-miu, el a facut un ONG pe vremea cand eram eu in campionat cu karting si moto.
Iar un punct ciudat la treaba asta e ca primesti in club tot felul de oameni drept membri, de dragul de a largi echipa pe de-o parte, de dragul cotizatiei pe de alta. Dar daca noul membru X e un copil mai suparat si merge ca nebunul, in loc sa ai o imagine din ce in ce mai buna, imaginea se depreciaza, apari in presa. Sunt atatea exemple de cluburi cunoscute. De-aia zic, eu sincer va spun, nu m-as face presedinte nici pentru un ONG cu femei care croseteaza. Dar de cotizat, contati pe mine, in cazul in care va ganditi sa faceti ONG-ul Club Seat. Succes!


Dar stie careva cat costa un spatiu unde vreit voi sa mergeti?
si cam ce doriti exact sa obtineti?
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 19:48

Scuze ca am starnit , aceasta discutie , dar pt. o imagine cu adevarat reprezentativa asta ar cam trebui facut , o asociatie , ong sau ce o fi , caci numai atunci te poti numi in adevratul sens al cuvantului CLUB , ca noi suntem pasionati si ca ne intalnim , este foarte , foarte OK , suntem ca si o familie , dar e greu sa devenim mai mult , dupa cum au spus si antevorbitorii , eu am vrut doar sa punctez acest lucru , nimic mai mult sa nu mi-o luati in nume de rau
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 19:49

newibiza scrie:
Dar stie careva cat costa un spatiu unde vreit voi sa mergeti?
si cam ce doriti exact sa obtineti?

Nu cred , daca ai informatii , lumineaza-ne si pe noi :wink:
 
newibiza
Mesaje: 8
Membru din: 16 Feb 2009, 15:24

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 20:06

The teacher scrie:
newibiza scrie:
Dar stie careva cat costa un spatiu unde vreit voi sa mergeti?
si cam ce doriti exact sa obtineti?

Nu cred , daca ai informatii , lumineaza-ne si pe noi :wink:


de ex. la firmele de tuning care isi promoveaza numele si produsele in jur la 1 000 e /zi
eu la Best Tuning Show Fest` care o sa fie undeva prin iunie iulie o sa am si invitati gratis
de ex 2 3 masini seat cu un mic stand, daia intrebam c vrei mai exact
 
The teacher
Profesoru
Mesaje: 2828
Membru din: 26 Mar 2008, 17:26
Localitate: Bucuresti /Titan
Contact:

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 20:09

newibiza scrie:
The teacher scrie:
newibiza scrie:
Dar stie careva cat costa un spatiu unde vreit voi sa mergeti?
si cam ce doriti exact sa obtineti?

Nu cred , daca ai informatii , lumineaza-ne si pe noi :wink:


de ex. la firmele de tuning care isi promoveaza numele si produsele in jur la 1 000 e /zi
eu la Best Tuning Show Fest` care o sa fie undeva prin iunie iulie o sa am si invitati gratis
de ex 2 3 masini seat cu un mic stand, daia intrebam c vrei mai exact

Si o participare individuala , ai idee cat costa?
 
newibiza
Mesaje: 8
Membru din: 16 Feb 2009, 15:24

Re: ClubSeat la evenimente tuning

19 Feb 2009, 20:21

individual ca si concurent 500 mii 1 mil la noi sa fie gratis vor plati decat firmele si vizitatorii
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 24

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator