Club SEAT Romania - clubul pasionatilor de modele ale marcii SEAT

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
 
Avatar utilizator
badganaflee
V.I.P.
Mesaje: 3417
Membru din: 19 Oct 2008, 16:54
Localitate: TM
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

25 Ian 2009, 16:16

prima zii am facut vreo 1000 si ceva de km, pe autostrada ca am adus-o din germy, super tare, dar acum am 52.000 si credeti-ma tot la fel de bine ma simt, adevarul e ca acum cand mai vad o gropitza, nu mai franez la fel de agresiv ca-nainte :D , sau ceva sine de tramvai, dar nahhh sa nu se inteleaga gresti tot draga imi este si am grija de ea
Regret ca nu am luat Fr benzina + DSG, in rest NIMIC,
NEXT
FR
 
Avatar utilizator
gzhazh
Bihoreanu
Mesaje: 410
Membru din: 24 Iun 2008, 12:19
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

26 Ian 2009, 14:24

Prima mea zi cu leonul s-a concretizat in cei 956 de km pana acasa (luata din germania).
Nu imi venea sa cred ca am gasit un leon (1M) cum imi doream la un pret foarte bun. Am plecat in germania cu gandul sa imi iau o masina asa cum pot, si am cam exclus leonul din cauza ca din cate vazusem erau cam scumpe pentru bugetul meu.

Pe actualul leut l-am gasit in curtea unui dealer, nebagat in seama de romani caci ii scria in Brief Euro 3 und D4. De aceea toti l-au ocolit. Dar eu am pus mana pe telefon si am sunat pe cineva de la PBA, am dictat seria sasiului si am aflat cu uimire ca motorul e Euro 4. Pana a facut dealerul actele m-am uitat la toate butoanele si nu imi venea sa cred ca masina de la care imi luasem adio din cauza pretului este in sfarsit a mea.

Am parcus cei 956 km cu emotii, incercand sa ma acomodez cu masina. Cand am ajuns in fata blocului nu imi venea sa cred ca bestia aia de culoare gri cu farurile alea suparate e intr-adevar leul meu. M-a durut in schimb trecerea de la asfaltul nemtesc la gropile noastre, mi-a luat ceva sa ma acomodez cu micsorarea vitezei de mers pentru a le ocoli, si cu faptul ca mananca tata benzina multa, daca te dai la ea.

Cea mai mare placere a fost in schimb a doua zi dimineata, cand primul lucru care l-am facut a fost sa ma uit pe geam si sa imi vad noua mea masina. All mine......my precious! :D
Challenge the races that the others can't win...
R.I.P. Seat Leon 1.6 16v (1M)
Renault Laguna 1.8 16v Mk2
http://vreausaplec.wordpress.com
 
Avatar utilizator
ace117
Membru Fondator
Mesaje: 5359
Membru din: 27 Noi 2007, 22:38
Localitate: Sf. Gheorghe

Re: Prima zi cu Seatul tau !

26 Ian 2009, 14:45

Frumos! :)
Multi km, no service! :wink:
VW TIGUAN TRACK & AVENUE "THE BIG FOOT" 210 CP/450 Nm - CFT stg1
EX - SEAT LEON FR "THE STEALTH KNIGHT" 218 CP/453 Nm - RBN stg1

Imagine Imagine
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

16 Feb 2009, 14:08

prima zi....of Doamne ce emotii grozave! Pozitive dar Grozave in acelasi timp.
Eu nu am asteptat dupa carnet ca aveam deja....am asteptat masina ...vreo 3 luni ca i-am pus diverse accesorii din fabrica - gen airbag-uri laterale si cortina si bineinteles....stai si asteapta...3 luni ...am visat-o in fiecare noapte...pana a venit stiam deja si comandasem urmatorul set de accesorii - cotiera + alarma + boxe spate....
cand a venit mi-am luat concediu...il programasem cat de cat dar nu chiar la fix ...aveam un sef intelegator si m-a lasat sa plec atunci...
am sunat la dealer in ziua aia din 15 in 15 minute! "stati ca nu e gata, ca trebuie spalata, ca trebuie pregatita etc...", eu: nu ma intereseaza vin si astept acolo! Si m-am dus, ma mir ca doamna de acolo a avut atata rabdare cu mine ca eu cred ca m-as fi dat afara ! :)
si am vorbit si eu cu ea din prima zi...oricum in cele 3 luni i-am cumparat covorase, deodorizante etc asa ca m-am duc cu pungile dupa mine...surpriza imi dau si ei un set de covorase (la cat i-am stresat cred si eu :) ) si ca atare si acum am 2 seturi in masina :D
imi era frica sa o accelerez brusc ca rodaj ca etc...pana la primul semafor.... :)
oricum tot concediul ala a fost MAGNIFIC! prima mea masina ! A MEA!
ma uitam pe geam in jumate in jumate de ora sa vad ce face...si noaptea...
si pregatisem CD-uri - multe! si apoi diverse vizite la dealer pentru diverse accesorii!
 
Remus
Membru Fondator
Subiect Autor
Mesaje: 4027
Membru din: 27 Noi 2007, 17:57
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

16 Feb 2009, 14:17

Foarte tare povestioara ta :P ! La cat mai multe zile frumoase alaturi de masinuta ta .
Mercedes Benz A-Class 180 - 2015
Land Rover Freelander 2 /2.2/ 160cp
Ex ; Seat Leon 1.6 102 cp

Despre mine....urasc regulile altora, ador regulile mele...
http://clubseat.hi5.com
http://www.youtube.com/ClubSeatRomania
http://twitter.com/ClubSeatRomania
http://www.facebook.com/pages/Clubseateu-Romania/108874261828
 
gica
Mesaje: 108
Membru din: 10 Feb 2009, 14:07
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

16 Feb 2009, 15:42

foarte frumos ;)).......

abia astept sa postez si eu aici ...sper sa se intample cat mai repede :bounce:
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

17 Feb 2009, 14:02

neparat sa postezi!
asteptam cu interes!

 
Florin&David
JAF
Mesaje: 2454
Membru din: 26 Mai 2008, 07:03
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

18 Feb 2009, 15:17

Bubulutza, foarte misto povestioara. Sa te bucuri de ea si la cati mai multi km fara incidente. ;)
FIAT 500 - 1.4/100 CP, CT 74 REA
CUPRA R - 2.0/300+ CP, CT 50 DAB
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

18 Feb 2009, 15:19

Multumesc!
Si voua la fel va doresc si sa ne vedem cu bine in trafic :)
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

21 Feb 2009, 12:27

Ce senzatii ciudate am avut.
Mi-a trebuit o saptamana sa ma obisnuiesc cu ideea ca e masina mea personala.
Pana sa cumpar Cordoba avusesem diferite masini straine de la serviciu, iar masina mea personala era o Dacia 1410 Sport cu 2 usi.
Cand am ramas fara masina de serviciu, am decis sa renunt la batrana Dacie si sa imi cumpar o masina adevarata.
Pur si simplu Cordoba mi-a cazut cu tronc imediat, avand colaborari de serviciu cu Metrotehnica, eram mai mereu la ei si salivam la Cordoba din showroom.
Am platit avansul, si am asteptat-o :bounce: , nerebdator sa vina de la Curtici.Cand a venit m-am dus sa o vad dupa ce au dat-o jos de pe trailer.
Au fost intelegatori oamenii si mi-au dat-o dupa 2 zile.
Am plecat cu mari emotii de la Metrotehnica cu ea si asa cum v-am spus mai sus mi-a luat ceva timp sa ma obisnuiesc cu ideea ca e a mea personala.
Am dus-o la firma si am primit cadou din partea sefei senzori de parcare.I-am pus cotiera si CD Pioneer in locul celui primit cadou.
Am plecat in weekend la drum cu ea, cu familia la niste rude la Focsani.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

24 Feb 2009, 16:32

Foarte frumos!
cum a fost pe drum? Ai avut emotii?
 
Avatar utilizator
cornelius
Mesaje: 2568
Membru din: 05 Iun 2008, 11:31
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Prima zi cu Seatul tau !

25 Feb 2009, 23:00

S-a comportat excelent.
N-am fortat-o, am mers linistit sa nu o stresez :lol:
Am avut ceva nelinisti, fiindca era noua si mai ales era a mea personala. :wink: , nu mai era de la firma.
Seat Cordoba 2006
1.4 16V 100CP Rosu Emocion


Magazin piese de schimb, consumabile si accesorii
Service auto, lucrari de mecanica, tinichigerie, vopsitorie si statie ITP

http://www.depozitul-de-piese-auto.ro
contact@premiumautoparts.eu; cornel.baluta@premiumautoparts.eu
Tel:0723.281.792
Tel:0749.546.788


ImagineImagine
 
Avatar utilizator
Bubulutza
Mesaje: 4196
Membru din: 26 Ian 2009, 16:05
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

26 Feb 2009, 11:05

gropi ceva au fost pe drum?
nu ti se rupea sufletul cand luai vreo groapa? :)
pe mine chiar m-a apucat plansul o data :oops: pe la Brasov pe undeva pe centura aia lor care nu era finalizata :)
 
Avatar utilizator
Andrei
Admin / PR
Mesaje: 5253
Membru din: 05 Oct 2008, 09:27
Localitate: Bucuresti

Re: Prima zi cu Seatul tau !

02 Apr 2009, 19:35

Salut, prima zi ..pai sa vedem la ora 17:30 eram in porsche vest 2 vorbind cu Iulia, evident nerabdator sa imi dea masinutza mea mult iubita. Am dat 2 tururi si am plecat. Am uitat sa specific ca l-am cunoscut si pe Remus. :lol: Si cum spuneam am luat-o la drum am mers am facut plinu` la OMV. Ce pot spune sunt foarte foarte foarte multumit de masina, o iubesc maxim si nu ma voi deslipi niciodata de ea, sunt sigur de lucrul asta. Ma uit din 5 in 5 minute la ea asa ca trebuie sa v-o prezint pe maine si va arat retardata mea : :drunken: Cam asta a fost prima mea zi cu SEAT-ul. I'll be back, salut!
ex SEAT Ibiza 6J SC Limited Edition
ex SEAT Ibiza 6L
 
Avatar utilizator
ram84
Mesaje: 783
Membru din: 01 Apr 2009, 12:30
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti-Titan

Re: Prima zi cu Seatul tau !

20 Apr 2009, 19:32

Prima zi a fost in data de 7 aprilie anul acesta. Am luat seara masina de la Alto-Syncro, am alimentat si am facut un drum de aproximativ 200km pana la Rm.Valcea dupa ce am "stat" o ora si jumatate prin traficul infernal din Bucuresti de dupa ora 17:00. M-am acomodat foarte repede cu masina si a fost o reala placere s-o conduc pentru prima oara, mai ales pe Dealul Negru care a fost mai liber. Am incercat sa evit mai toate gropile de pe drum, mai ales cele de pe autostrada :)
Nissan Note 1.6, Accenta Plus, 2008

De vanzare 2 terenuri comuna Mihaesti, sat Barsesti, judetul Valcea --> viewtopic.php?f=96&t=6260&p=212941#p212941
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator